Pilates Nedir ? - Pilates City

Pilatesin temel amacı kasları kuvvetlendirmek ve esnekliği arttırmak amacıyla daha sağlıklı bir vücuda kavuşmaktır. Pilates kişinin kaslarını aynı ölçüde geliştirerek güçlendirir ve esnetir. Pilates zihin ve beden bütünlüğü sağlayan denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Pilates eklem ve kemik yapınızı hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.
Pilatesin amacı, karın ve sırt bölgelerini güçlendirerek vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet yapısı oluşturmaktır. Kilo vermeseniz de ince görünmenizi sağlar. Sakatlanmalarınızı zorlaştırır. Dayanaklığınızı arttırır ve metabolizmanızı hızlandırır.

Pilates omurganın daha sağlıklı ve vücudun duruş bozukluklarını gidermede önemli rol alıyor. Bunun nedeni pilatesin karın ve sırt kaslarınızı çalıştırması. Güçlenen karın kasları sizi korse gibi dik tutarak duruşunuzu düzeltmektedir. İyi bir duruş aynı zamanda daha estetik ve fit görünmeniz için harika bir yol.